Julii Caesaris Scaligeri,... Poemata omnia... - Lot 11 - Aguttes

Lot 11
Estimation :
150 - 200 EUR
Julii Caesaris Scaligeri,... Poemata omnia in duas partes divisa... Sophoclis Ajax lorarius, stylo tragico a Josepho Scaligero,... translatus. Ejusdem epigrammata quaedam, tum graeca, tum latina, cum quibusdam e graeco versis. In Bibliopolio commeliniano 1600. Petit in-8; vélin à recouvrement, dos à nerfs. 2 ff. et 692 pp. [*2; a à z8; A à V8; X2. Titre restauré avec manque et tache. *Julii Caesaris Scaligeri,... Pars altera. In Bibliopolio commeliniano 1600. 311 pp. [Aa à Tt8; VV4]. Sophoclis aiax lorarius, stylo tragico a Josepho Scaligero... In Bibliopolio commeliniano 1600. 93 pp. 1 f. errata. [AA à DD8 + 1 f. ] Feuillets brunis. Mouillure marginale ancienne