CICERON.-

Lot 13
Estimation :
150 - 200 EUR
Résultat : 140EUR
CICERON.-
M. Tullii Ciceronis de lege agraria contra P. Servilium rullum tribunum plebis orationes tres, petri rami Veromandui, eloquentiae & philisophiae prosessoris regii, parelectionibus illustratae ad carolum lotharingum cardinalem. Lutèce, Ludovicum Grandinum 1552. petit in-4 ; basane époque, triple filet à froid en encadrement, fleurons aux angles et un fleuron central. 8 ff. n.ch. et 132 pp. - M. Tullii Ciceronis in catalinam orationes IIII, petri rami, eloquentiae & philosophiae prosessoris regii, praelectionibus illustratae ad carolum lotharingum cardinalem. Lutèce, Ludovicum Grandinum 1553. petit in-4 ; 141 pp. et 1 f. Reliure très usagée, sans le dos. Mouillure claire ancienne en marge interne. Complet mauvaise pagination p. 39 du 2° vol. [Brunet II- 37]
Mes ordres d'achat