BARTOLI (Pietro Santi).-

Lot 116
Estimation :
600 - 800 EUR
Result : 500EUR
BARTOLI (Pietro Santi).-
Columna cochlis M. Aurelio Antonino augusto dicata ejus rebus gestis in Germanica atque Sarmatica expeditione insignisex S.C. Romae ad viam Flaminiam erecta, Ac utriusque belli imaginibus anaglyphice insculpta, Brevibus notis io Petri Bellorii illustrata et a Petro sancte Bartolo. Rome 1704. gd in-4 oblong ; 1/2 basane à coins moderne, dos lisse. 1 f. blanc, 2 ff. et 77 planches n° Relié à la suite : Stylobates columnae antoninae nuper ruderibus campi martii. 1708. Titre gravé et 3 planches. Manque la planche 2. Tache pl. 30/31.