CESAR.- Rerum gestarum commentarii xiv.... - Lot 4 - Aguttes

Lot 4
Estimation :
400 - 500 EUR
Résultat : 350EUR
CESAR.- Rerum gestarum commentarii xiv. Nempe: C. Juliicaes. De bello Gallico, comm. Vii. A. Hirtii de eodem, liber I. C.ivl.caes.de bel.civ.pompeiano, comm.III. A.hirtii de bel. Alexandrino, liber I. De bello Africano, liber I. De bello Hispanico, liber I. Omnia collatis antiquis manuscriptis exemplaribus emendatè restituta: eutropii epitome belli Gallici ex svetonii tranquilli monumentis, quae desiderantur. Cum doctiss.annotationibus. Frankfurt am Main, Georg I Rab, Jacopo Strada, 1575. In-folio veau Xviii°, médaillon central. Dos à nerfs ornés de fleurons. 12 ff. nch. et 265pp. marque de l'imprimeur au V°.1 f. blanc. 12 ff.nch. [*6; beta6; A-H6; I4; K-P6; Q8; R-X6; Y8. Dernier f. blanc. Alpha, beta6]. 36 pp. [a-c6]. 207pp. [A-Q6; R8]. Nombreux bois in-texte. Mouillure marginale claire ancienne aux derniers ff. Mors fendus. Manques aux coiffes. Coins us. Bon état intèrieur. Ex-libris Bibliothèque de M. Delasize
Mes ordres d'achat