EUSEBIUS CAESARIENSIS

Lot 55
Estimation :
400 - 500 EUR
Result : 750EUR
EUSEBIUS CAESARIENSIS
Autores historiae ecclesiasticae. Eusebii pamphili caesariensis libri IX. Ruffino interprete. Ruffini presbyteri aquileiensis, libri duo. Recogniti ad antiqua exemplaria Latina per beat. Rhenanum. Item ex Theodorito episcopo cyrensi, sozomeno, & socrate Constantinopolitano libri XII. Uersi ab epiphanio scholastico, adbreviati per cassiodorum senatorem. Unde illis tripartitae historiae vocabulum. Emendati & hii multis locis. Basel, Johann Froben, 1523. Petit folio. Vélin estampé de l'époque, dos à nerfs orné. Trace de fermoirs avec manque. 6 ff. n.ch, 636 pp et 30 ff. n.ch. [aa6; a-t6; u-x8; y-z6; A-Z6; Aa-Ee6; Ff8; Gg-Ll6 dont un blanc].Annotations marginales et f. manuscrit en tête. Nombreux ex-libris manuscrit sur le titre. Petit manque angulaire à un feuillet.